Dzień Postaci z Bajek 2022

Utworzono dnia 06.11.2022

4 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to obchodzimy na cześć jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a, którego urodziny przypadają 5 listopada. Choć bajki i baśnie towarzyszą nam dość często to dzisiejszy dzień był szczególną okazją, aby przypomnieć przedszkolakom naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

W każdej grupie odbyły się zabawy związane z bajkami. Dzieci rozpoznawały tytuły bajek, bawiły się w skojarzenia, układały „bajkowe” puzzle, domino; utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci przenosiły się w zaczarowany świat przygód, przeżywając ich smutki i radości.

Celem dzisiejszych zajęć było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Mądre i wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć a także wzbogacają słownictwo.

Dzień Postaci z Bajek 2022

Utworzono dnia 06.11.2022, 17:32