Zajęcia rytmiczne

RYTMIKA W PRZEDSZKOLU

Wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. Zaleca się głównie: ruch przy muzyce, śpiew, grę na instrumentach, słuchanie oraz tworzenie muzyki.

Celem głównym zajęć jest: stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu dziecka przedszkolnego.

Podczas zajęć w przedszkolu dzieci uczą się świadomie słuchać muzyki oraz wyrażać ją poprzez rytmiczne akompaniowanie i grę na różnych instrumentach oraz poprzez taniec. Ponadto uczą się reagować na zmianę dynamiki i tempa muzyki. Rozróżniają wysokość i barwę dźwięku, dzięki czemu rozwija się u nich muzyczna wrażliwość. Poprzez naukę piosenek z dziecięcego repertuaru dzieci poznają nowe słowa i znaczenie różnych pojęć. Wiedza przekazywana dzieciom w połączeniu z rytmicznymi dźwiękami dużo łatwiej i zdecydowanie szybciej jest przez nie przyswajana i zapamiętywana.

Zajęcia rytmiczne prowadzone są w każdą środę wśród wszystkich grup przedszkolnych i trwaja w każdej grupie 30 minut.

mgr Agnieszak Sobczak

Rytmiczne zabawy

Zabawy z gumą sensoryczną

Zajęcia rytmiczne

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.