Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Praca z monitorem interaktywnym

W trosce o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków, oprócz tradycyjnych metod wychowania przedszkolnego, wykorzystujemy również nowoczesne metody nauczania. Jedną z nich jest wykorzystywanie urządzeń dotykowych zwanych tablicami interaktywnymi.

Tablice interaktywne w naszym przedszkolu pozwalają przeprowadzić atrakcyjne zajęcia dla wszystkich dzieci. Są ciekawym dodatkiem edukacyjnym, wprowadzającym nowoczesność do pracy z dziećmi. Ponadto pobudzają dzieci do aktywności i pomagają nauczycielom jeszcze bardziej je zaangażować. Poprzez pracę z tablicą dzieci rozwijają spostrzegawczość i logiczne myślenie, kształtują wyobraźnię, ćwiczą pamięć i koncentrację.

Tablice interaktywne służą nam do malowania obrazów, układania puzzli, wykonywania ćwiczeń grafomotorycznych, rozwiązywania zagadek i rebusów. Przedszkolaki mogą oglądać specjalne programy zamieszczone w Internecie, albo rozwiązywać specjalnie przygotowane zadania, które zostały opracowane z myślą o dzieciach. Pozwalają dzieciom poznać, to czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości.

Dzięki tablicom interaktywnym pokazujemy dzieciom jak w bezpieczny sposób można korzystać ze współczesnych urządzeń technologicznych. Działanie na takim urządzeniu jest o tyle konieczne gdyż w dzisiejszym świecie korzystanie z urządzeń mobilnych i dotykowych ekranów jest czymś zupełnie normalnym.

Praca z tablicą interaktywną w naszym przedszkolu jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz wprowadza nową jakość do naszego przedszkola.

Praca z monitorem interaktywnym

Utworzono dnia 23.02.2022, 18:32

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej