Praca z monitorem interaktywnym

W trosce o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków, oprócz tradycyjnych metod wychowania przedszkolnego, wykorzystujemy również nowoczesne metody nauczania. Jedną z nich jest wykorzystywanie urządzeń dotykowych zwanych tablicami interaktywnymi.

Tablice interaktywne w naszym przedszkolu pozwalają przeprowadzić atrakcyjne zajęcia dla wszystkich dzieci. Są ciekawym dodatkiem edukacyjnym, wprowadzającym nowoczesność do pracy z dziećmi. Ponadto pobudzają dzieci do aktywności i pomagają nauczycielom jeszcze bardziej je zaangażować. Poprzez pracę z tablicą dzieci rozwijają spostrzegawczość i logiczne myślenie, kształtują wyobraźnię, ćwiczą pamięć i koncentrację.

Tablice interaktywne służą nam do malowania obrazów, układania puzzli, wykonywania ćwiczeń grafomotorycznych, rozwiązywania zagadek i rebusów. Przedszkolaki mogą oglądać specjalne programy zamieszczone w Internecie, albo rozwiązywać specjalnie przygotowane zadania, które zostały opracowane z myślą o dzieciach. Pozwalają dzieciom poznać, to czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości.

Dzięki tablicom interaktywnym pokazujemy dzieciom jak w bezpieczny sposób można korzystać ze współczesnych urządzeń technologicznych. Działanie na takim urządzeniu jest o tyle konieczne gdyż w dzisiejszym świecie korzystanie z urządzeń mobilnych i dotykowych ekranów jest czymś zupełnie normalnym.

Praca z tablicą interaktywną w naszym przedszkolu jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz wprowadza nową jakość do naszego przedszkola.

Praca z monitorem interaktywnym

Utworzono dnia 23.02.2022, 18:32

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.