JĘZYK ANGIELSKI

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w każdej grupie dwa razy w tygodniu (poniedziałek, czwartek) i trwają pół godziny. Zajęcia prowadzone są według programu Jadwigi Pytlarczyk ,,W kręgu zabawy”.

Tematyka zajęć języka angielskiego jest dopasowana do tematyki zajęć kompleksowych a także do poszczególnych etapów rozwojowych dzieci. Podczas zajęć dzieci uczą się wierszyków, rymowanek i piosenek, dzięki którym łatwiej przyswajają poznane słownictwo.

Na zajęciach wykorzystywane są rozmaite pomoce dydaktyczne: flashcards (karty obrazkowe), gry językowe, realne przedmioty, kręgle i wiele innych, które wspaniale pomagają dzieciom zapamiętać słówka.

Przyjaciel dzieci - ,,Boo” wita się z każdym dzieckiem na początku zajęć. Dzieci z radością przedstawiają się oraz wymieniają znane słowa w języku angielskim.

Metody pracy wykorzystywane podczas zajęć:

• naturalna- używanie prostego języka, wspieranie wypowiedzi gestami
  • audiowizualna- wykorzystywanie kart obrazkowych czy realiów, ilustrowanie piosenek gestami
  • audiolingwalna- metoda ta na początku wykorzystuje słuchanie, później mówienie
  • TPR (Total Physical Response)- reagowanie całym ciałem, wykorzystanie piosenek i zabaw ruchowych

mgr Karolina Kramska

Język angielski u 3-latków