Powitanie Wiosny 2022

Utworzono dnia 03.04.2022

„Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat, gdy go w górę wznosi zielenieje świat.'' Słowami tej pięknej, wesołej piosenki dziecięcej nasza cała społeczność przedszkolna 21 marca powitała nową porę roku - wiosnę. Wspaniała pogoda, cudowny nastrój pozwoliły nam doskonale bawić się oraz wykonać zadania, które wcześniej przygotowała dla nas Pani Wiosna w ogrodzie przedszkolnym. Najmłodsze grupy „Żabki” i „Pszczółki” miały wysiać rzeżuchę. Czterolatki, czyli „Biedronki” i „Zajączki” posadziły w doniczkach cebulki wiosennych kwiatów. Najstarsze dzieci „Motylki” i „Wiewiórki” posadziły na rabatkach prymulki stokrotki i bratki, a w doniczkach cebulkę z której to, wyrośnie pyszny i zdrowy szczypiorek. Ostatnim zadaniem, które miały wykonać wszystkie dzieci było odnalezienie i uwolnienie Pani Wiosny , uwięzionej przez złą Zimę w domku na placu zabaw. Po wykonaniu wszystkich zadań przedszkolaki wyruszyły w zielonym korowodzie ulicami miasta. Wesołym okrzykiem i tulipanami obwieściły mieszkańcom Zagórowa, że wreszcie nadeszła wiosna . Była to wspaniała wiadomość dla wszystkich, dlatego dzieci zostały obdarowane cukierkami przez włodarzy naszego miasta.

Powitanie Wiosny 2022

Utworzono dnia 03.04.2022, 14:04