Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną 2022

Utworzono dnia 07.07.2022
W Polsce zwyczaj robienia palm wielkanocnych obchodzony jest od średniowiecza. Pojawienie się palm oznajmia wszystkim, że do świąt wielkanocnych jest już bardzo blisko. Palma symbolizuje odnawiające się życie i radość.
Nasze przedszkole w tym roku ogłosiło konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. Pracę należało składać do 8 kwietnia.
Palmy przyniesione przez przedszkolaków są różnorodne długie oplecione kolorowym papierem, suszonymi albo papierowymi kwiatami, z dodatkiem kolorowych wstążek lub skromniejsze, zrobione z wierzbowych gałązek z puszystymi ,,baziami” otoczonymi ciemnozielonym bukszpanem. Palmy Wielkanocne to nie tylko ważny symbol religijny, ale też często owoc artystycznych starań całych rodzin. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz dzieciom za pięknie wykonane palmy. Zapraszamy do galerii!

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną 2022

Utworzono dnia 07.07.2022, 17:59