Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 04.05.2021

Kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci oraz budzenie miłości do Polski, naszej Ojczyzny to jedno z naczelnych zadań wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu realizujemy cel ten nie tylko przy okazji świąt państwowych. Przez cały rok szkolny przewijają się te treści w toku codziennych zabaw, zajęć, spacerów, wycieczek czy też przy okazji recytacji wierszy i śpiewania piosenek...W piątek 30 kwietnia 2021r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły lokalne miejsca pamięci narodowej. Dzisiejsze wyjście nie było przypadkowe, bowiem uczciły w ten sposób zbliżające się obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Przez cały miniony tydzień, sumiennie pracowały wokół bloku tematycznego: POLSKA MOJA OJCZYZNA. Nawet najmłodsze przedszkolaki znają już polskie symbole narodowe, potrafią zaśpiewać hymn państwowy, jak również recytują Katechizm Polskiego Dziecka. Do miana PATRIOTY dorasta się podobno przez całe życie... Cieszymy się, że te pierwsze kroki w tak ważnym kierunku poczynią nasze dzieci w naszym przedszkolu.

Święto Konstytucji 3 Maja 2021

Utworzono dnia 04.05.2021, 13:28