Dzień Ziemi 2021

Utworzono dnia 23.04.2021
22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.
W tym dniu towarzyszyły nam kolory ziemi: zielony, niebieski i brązowy. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw u dzieci oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.
Każda z grup otrzymała list od pani Ziemi, w którym to planeta zachęciła wszystkie dzieci do wykonania ekologicznych zadań :
1. Wysłuchanie i omówienie opowiadania "Chora planetka" ilustrowanego ilustracjami.
2. Zapoznanie z ciekawostkami na temat Ziemi i sposobów dbania o nią.
3. Odkodowanie napisu: Dzień ZIEMI.
4. Zadania ekologiczne:
Zadaniem Biedronek było ułożenie ekologicznych puzzli. Zajączki wyklejały planetę Ziemię plasteliną. Wiewiórki segregowały śmieci.
Starszaki wykonywały zadania związane z kodowaniem: Motylki "Ziemia - kolory", Żabki "Wulkan", Pszczółki "Tulipan".
Po ich wykonaniu dzieci dowiedzialy się jak dbać o środowisko i czego nie wolno robić aby nie zanieczyszczać przyrody.
Za poprawne wykonanie zadań dzieci otrzymały od Pani Ziemi odznaki "Przyjaciela Przyrody".

Dzień Ziemi 2021

Utworzono dnia 23.04.2021, 16:04