Dzień Książki 2021

Utworzono dnia 04.05.2021

Nasza polska poetka, laureatka Nagrody Nobla - Wisława Szymborska napisała : "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa , jaką sobie ludzkość wymyśliła".

Dziecko uwielbia się bawić, a przez zabawę uczy się, poznając wszystko, co je otacza. Książeczkę również wybiera spontanicznie, nie znając jej wartości.
Dlatego też od wielu już lat w naszym przedszkolu celebrujemy jedno z najważniejszych świąt, którym jest Światowy Dzień Książki.
Nasze Przedszkolaki często stykają się z literaturą. Uwielbiają m.in. bajki Andersena, braci Grimm czy Charlesa Perraulta, które są najbardziej znane na świecie.
W tym roku postanowiliśmy uczcić ten szczególny dzień. W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA dołączyliśmy do akcji NARODOWEGO CZYTANIA LEGEND I BAŚNI POLSKICH. Lektorami były Panie Nauczycielki z naszego przedszkola. Dzieci były zachwycone.
Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczególnych ludzi. Jest na to jeden sposób :
CZYTAJMY DZIECIOM KSIĄŻKI.

Dzień Książki 2021