WIERSZOWISKO

Utworzono dnia 11.06.2018

Już po raz drugi w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wierszowisko”. Tym razem, z uwagi na duże zainteresowanie ze strony rodziców i dzieci z naszego przedszkola, a także dzieci 6-letnich z zerówek, konkurs odbył się w dwóch etapach. I etap – eliminacyjny, miał miejsce 4 kwietnia. Jego celem było wyłonienie do następnego etapu czwórki dzieci z każdej grupy wiekowej (3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-laki). Następnie zwycięzcy z I etapu - 11 kwietnia mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności przed szerszą widownią. Konferansjerem całej uroczystości była Aleksandra Andrzejewska, uczennica Gimnazjum w Zagórowie, która komentarzami wprowadzała wszystkich w tematykę wierszy recytowanych przez dzieci. Wszystkim występom przyglądała i przysłuchiwała się komisja w składzie: pani Hanna Kierzek - nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie, pani dyrektor Radosława Janicka i przewodnicząca Rady Rodziców pani Paulina Bryk. Pod uwagę komisja brała następujące kryteria: staranna dykcja, interpretacja, bezbłędne opanowanie tekstu, naturalność wygłaszania tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich występów komisja udała się na narady, a na scenę przedszkolną zaprosiliśmy młodzież z gimnazjum, która przygotowała dla nas wielkanocne przedstawienie. Nie mogło się też obyć bez zabaw muzyczno-ruchowych.

Wreszcie nadszedł czas na werdykt. Pani dyrektor Radosława Janicka podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu za występy i przeszła do nagrodzenia najlepszych.

W kategorii dzieci:

• 3-letnich zwyciężyła Nina Kopaczewska prezentując wiersz J. Tuwim O panu Tralalińskim;

• 4-letnich zwyciężyła Martyna Maciejewska prezentując wiersz J. Brzechwa Żuk;

• 5-letnich zwyciężył Wiktor Czupryniak prezentując wiersz J. Brzechwa Na straganie;

• 6-letnich zwyciężył Kacper Musiałowski prezentując wiersz J. Brzechwa Sum.

Nagrodę specjalną, przewodnicząca Rady Rodziców pani Paulina Bryk przyznała Adriannie Pakulskiej (6-latek) za prezentację wiersza I. Salach Cętki.

Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy! Dziękujemy pani Hannie Kierzek i młodzieży z gimnazjum, że zechcieli uświetnić swoją obecnością naszą uroczystość.

Nad całością czuwały nauczycielki z przedszkola – panie Iwona Grzeszczak i Magdalena Ligocka.

WIERSZOWISKO

Utworzono dnia 11.06.2018, 09:18

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.