Święto Niepodległości 2022

Utworzono dnia 18.11.2022

,,Kto Ty jesteś?

- Polak mały..."

Słowa tego pięknego wiersza patriotycznego Wł. Bełzy towarzyszyły naszym przedszkolakom podczas wspaniałej uroczystości z okazji Święta Niepodległości Polski.

Choć jesteśmy jeszcze małymi dziećmi to wiemy, rozumiemy i czcimy to ważne i wyjątkowe dla nas Polaków święto.

Tradycją naszej społeczności jest to, że radość ze Święta Niepodległości Polski możemy dzielić z wyjątkowymi ludźmi... Są to członkowie Klubu Seniora w Zagórowie. Bardzo im za to dziękujemy.

Uroczystość rozpoczęła nasza Pani Dyrektor R. Janicka, która serdecznie powitała gości i całą społeczność przedszkolną.

Część artystyczną przygotowały dzieci z grup: Biedronki ,Żabki i Zajączki pod kier. Pań Arlety Zawal, Iwony Grzeszczak i Anny Gałdeckiej.

Następnie dumnie, przyjmując postawę na baczność wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy ,,Mazurek Dąbrowskiego''. Podczas występu dzieci z grupy Biedronki recytowały wiersze patriotyczne oraz pięknie zatańczyły marsz w rytm pieśni pt. ,,Przybyli ułani''.

Wspaniale zaprezentowały się również dzieci z grupy Żabki, które przedstawiły inscenizację muzyczną pt. ,,Symbole narodowe''. Poszczególne występy dały małym przedszkolakom możliwość poszerzenia wiedzy, którą zgłębiały wcześniej na zajęciach dydaktycznych.

Druga część uroczystości to prezentacja utworów patriotycznych w wykonaniu akordeonisty Wiktora Bąka, absolwenta naszego przedszkola oraz śpiewanie pieśni historyczno-patriotycznych przy jego akompaniamencie.

Dzień Niepodległości Polski to wspaniały, radosny dzień w naszym przedszkolu i całym kraju. Tę wielką radość zamanifestowaliśmy tańcząc wspólnie z naszymi gośćmi i bawiąc się przy piosence ,,Narysuj serce czerwone''.

Jesteśmy przekonani, że dzień ten na zawsze zostanie w naszej pamięci oraz naszych przemiłych gości.

Wiemy, że była to dla nas wspaniała lekcja małej, dziecięcej historii, która prowadzi do budowania poczucia patriotyzmu, pozytywnych postaw i uczuć u naszych przedszkolaków.

Jesteśmy wdzięczni i dziękujemy naszym gościom za to, że wspólnie mogliśmy celebrować i czcić ten ważny dla każdego Polaka dzień, którym jest Dzień Niepodległości Polski.

Święto Niepodległości 2022

Utworzono dnia 18.11.2022, 16:21

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.