Dzień Jabłka 2022

Utworzono dnia 30.09.2022

28 września obchodzimy "Światowy Dzień Jabłka". "Dzień Jabłka" to super okazja do świętowania, gdyż nasze jabłka to prawdziwy skarb. Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej - polskie jabłka są doceniane za ich głęboki smak i niezastąpione wartości odżywcze.

Właśnie dlatego jabłka były dziś głównym tematem w naszym przedszkolu.

We wszystkich grupach dzieci poznawały jabłka za pomocą różnych zmysłów: wzroku, węchu, smaku i dotyku. Dzieci również wykonały wiele ciekawych "jabłkowych zadań" oraz zrobiły piękne prace plastyczne. "Motylki" wraz z "Jeżykami" oraz "Żabki" przygotowały i skosztowały zdrowy sok jabłkowy i poczęstowały sokiem panią dyrektor, panią intendentkę oraz panie kucharki.

A na podwieczorek panie kucharki przygotowały dzieciom pyszną, domową szarlotkę.

To był bardzo "smakowity" dzień.

Dzień Jabłka 2022

Utworzono dnia 30.09.2022, 16:44

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.