100 lat Niepodległej

Utworzono dnia 10.11.2018

11 XI 2018r. przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do tej ważnej dla wszystkich Polaków uroczystości przygotowywaliśmy się już od dawna. Wszyscy przedszkolacy pod okiem swoich nauczycielek uczyli się śpiewać hymn Polski, przygotowywali biało-czerwone flagi Polski, kokardy narodowe oraz uczyli się historii Polski.

W piątek 9 listopada 2018r. spotkaliśmy się wszyscy na dużej sali na wyjątkowej uroczystości „100 lat Niepodległej”. Tego dnia wszyscy byliśmy ubrani w polskie barwy narodowe -  kolory biały i czerwony. Dzieci z grup „Misiów” i „Pszczółek” przygotowane przez panie Annę Zawal i Arletę Zawal zaprezentowały polskie, patriotyczne wiersze, piosenki i tańce, opowiedziały o polskich symbolach narodowych oraz ważnych wydarzeniach z historii Polski.

Przyłączyliśmy się również do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” -  punktualnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Zwieńczeniem naszej uroczystości był krótki przemarsz zakończony wspólnym zdjęciem przy biało-czerwonej fladze wykonanej przez przedszkolaków, panie i gości dzień wcześniej.

Dziękujemy! Pamiętamy!

100 lat Niepodległej