Warsztaty LEGO 2022

Utworzono dnia 05.07.2022

6 i 7 czerwca 2022r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO. Jednym z projektów tematycznych było konstruowanie piesków z dobrze dzieciom znanej bajki "Psi Patrol". Podczas warsztatów dzieci rozwijały sprawność manualną, myślenie przestrzenne, rozwijały również umiejętność zgodnego współdziałania w grupie rówieśniczej wykorzystując zestawy klocków dopasowane do wieku i możliwości dzieci. Powstały wspaniałe prace. Było ciekawie i twórczo. Praca z klockami LEGO rozwija w dzieciach pasję do nauk ścisłych oraz pobudza wyobraźnię. Zajęcia miały charakter praktyczny. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały zadania, które okazały się świetną zabawą, zapoznały się z klockami, konstruowały budowle zgodnie z instrukcją, a na koniec budowały ule według własnego pomysłu. Podczas warsztatów przedszkolaki doskonaliły umiejętność różnicowania kolorów, rozwijały kreatywność, zdolności manualne i techniczne.

Warsztaty LEGO 2022

Utworzono dnia 05.07.2022, 10:45