Powitanie wiosny

Utworzono dnia 08.06.2018

23 marca wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola ubrani na zielono zebrali się na dużej sali, żeby uroczyście i oficjalnie powitać wiosnę.

Nie było to wcale łatwe zadanie. Na początku przybyła do nas Marzanna, która wcale nie chciała ustąpić tronu pani Wiośnie. Ale przedszkolaki piosenkami i okrzykami namówiły ją do tego. Z pomocą dzieci i pań, straszna Marzanna zamieniła się w piękną, wesołą i zieloną Wiosnę. Dzieci przygotowały zwiastuny wiosny – Żabki – żabki, Pszczółki – słoneczko, Misie – kwiaty, Biedronki – ptaszki, Kotki i Jeżyki – cudowne bociany, a Motylki – kolorowe motyle, którymi udekorowaliśmy salę. Każda grupa przygotowała również piosenkę lub wierszyk, żeby powitać ta piękną porę roku jak najradośniej. Wszyscy zaśpiewaliśmy też piosenkę dla bociana, żeby zachęcić go do zamieszkania na przy przedszkolnym gnieździe.

Uroczystość przygotowały i prowadziły panie Arleta Zawal, Ania Zawal i Renata Grzelczyk, a na pianinie akompaniowała pani Kinga Majewska.

Powitanie wiosny

Utworzono dnia 08.06.2018, 10:51