Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Dzień Uśmiechu 2022

Utworzono dnia 09.10.2022

Uśmiech jest jedną z pierwszych rzeczy, na które zwraca się uwagę poznając drugiego człowieka. Uśmiech poprawia nastrój, ułatwia nawiązanie relacji i łagodzi nieporozumienia. Jest tak ważny, że doczekał się własnego święta, które co roku przypada w pierwszy piątek października. W naszym przedszkolu uśmiech na twarzach gości codziennie, nie tylko od święta, ale dziś 7 października, w pierwszy piątek października 2022 r. - w Dzień Uśmiechu - był najlepszy czas, aby podzielić się uśmiechem z innymi. 3-latki odwiedziły panią dyrektor, panią intendentkę i panie kucharki i wręczyły im uśmiechnięte buźki. 4-latki i 5-latki wyszły na spacer i dzieliły się uśmiechami z przechodniami, odwiedziły również pobliskie instytucje. Dzieci wykonały wesołe prace plastyczne i zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Cały dzień upłynął nam na wesołych zabawach i zadaniach. Życzymy wszystkim na co dzień samych radosnych dni.

czytaj dalej na temat: Dzień Uśmiechu 2022

Dzień Chłopca 2022

Utworzono dnia 03.10.2022

30 września przypada niezwykłe święto - Dzień Chłopca. W naszym przedszkolu uczymy dzieci, aby pamiętały o znaczących wydarzeniach w życiu rodzinnym i przedszkolnym. Staramy się, aby każde święto dla naszych małych przedszkolaków było niezapomniane i przepełnione mnóstwem wspaniałych atrakcji. Nie inaczej było dziś. Każda grupa obeszła ten dzień na swój niezapomniany sposób. Jeżyki , Motylki , Żabki i Pszczółki doskonale bawiły się w swoich salach. Były zabawy muzyczno-ruchowe, konkurencje sportowe, dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz składały życzenia. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku. Dwie najstarsze grupy - Zajączki i Biedronki, z okazji Dnia Chłopca wybrały się do kina na bajkę pt: "Kurozając". Na starszaków również czekały małe niespodzianki. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

czytaj dalej na temat: Dzień Chłopca 2022

Dzień Jabłka 2022

Utworzono dnia 30.09.2022

28 września obchodzimy "Światowy Dzień Jabłka". "Dzień Jabłka" to super okazja do świętowania, gdyż nasze jabłka to prawdziwy skarb. Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej - polskie jabłka są doceniane za ich głęboki smak i niezastąpione wartości odżywcze. Właśnie dlatego jabłka były dziś głównym tematem w naszym przedszkolu. We wszystkich grupach dzieci poznawały jabłka za pomocą różnych zmysłów: wzroku, węchu, smaku i dotyku. Dzieci również wykonały wiele ciekawych "jabłkowych zadań" oraz zrobiły piękne prace plastyczne. "Motylki" wraz z "Jeżykami" oraz "Żabki" przygotowały i skosztowały zdrowy sok jabłkowy i poczęstowały sokiem panią dyrektor, panią intendentkę oraz panie kucharki. A na podwieczorek panie kucharki przygotowały dzieciom pyszną, domową szarlotkę. To był bardzo "smakowity" dzień.

czytaj dalej na temat: Dzień Jabłka 2022

Sprzątanie świata 2022

Utworzono dnia 30.09.2022

23 września (piątek) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w corocznej ogólnopolskiej akcji "Sprzątania Świata", której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Jeżyki, Motylki, Żabki, Pszczółki, Zajączki i Biedronki odpowiednio przygotowane - wyposażone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci udały się w przydzielone strefy do uporządkowania. Najmłodsze grupy: Jeżyki i Motylki z zapałem sprzątały przedszkolny plac zabaw. Żabki i Pszczółki porządkowały teren wokół naszego przedszkola a najstarsze grupy Zajączki i Biedronki oczyściły ze śmieci las. Zbieranie śmieci było doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na zanieczyszczanie środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze dobro wspólne. Nasi przedszkolacy udowodnili, że każdy może zadbać o otaczającą nas przyrodę.

czytaj dalej na temat: Sprzątanie świata 2022

Dzień Przedszkolaka 2022

Utworzono dnia 30.09.2022

20 września, jak wszyscy wiemy, przypada "Dzień Przedszkolaka". Właśnie dzisiejszy dzień był dla nas doskonałą okazją, aby oficjalnie przyłączyć do grona Przedszkolaków dzieci z grup: " Żabki", "Pszczółki", "Zajączki" i "Biedronki". Podczas wspaniałej uroczystości pani dyrektor Radosława Janicka pasowała na Przedszkolaków 4-letnie "Żabki" i "Pszczółki" oraz nowe 5-letnie "Zajączki" i 'Biedronki". Dzieci uatrakcyjniły uroczystość występem słowno-muzycznym. Po uroczystości "Pasowania na Przedszkolaka" dzieci udały się do sal na słodko - owocowy poczęstunek. Dzisiejszy dzień zakończyła wesoła zabawa taneczna, w której, oprócz starszaków, uczestniczyły również 3-letnie "Jeżyki" i "Motylki" . Miła uroczystość, wspaniała zabawa, bardzo radosny "Dzień Przedszkolaka".

czytaj dalej na temat: Dzień Przedszkolaka 2022

Dzień Kropki 2022

Utworzono dnia 30.09.2022

15 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia nauczycielki w grupach przygotowały wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Powstały również wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe prace plastyczne. Był to wspaniały czas do rozmowy z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich przed swoimi kolegami i koleżankami w grupie. Z pewnością każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

czytaj dalej na temat: Dzień Kropki 2022

Bociany żegnamy, dzieci witamy!

Utworzono dnia 30.09.2022

,, Bociany żegnamy, dzieci witamy.'' Odleciały już bociany, które corocznie pojawiają się w gnieździe przy naszym przedszkolu. Szkoda... Miło było nam gościć je u siebie, obserwując codzienne ich zmagania z naturą. Będzie nam tego brakowało, ale wiemy, że wrócą w przyszłym roku, zwiastując wiosnę i pozytywne emocje. Dziś cieszymy się bardzo, że już jutro powitamy nowych gości, a będą to nasze PRZEDSZKOLAKI. Kochane Dzieci, drodzy Rodzice, jutro przestąpicie progi przedszkola o nowej nazwie. Od 1 września 2022 nasze Przedszkole będzie nosić imię ,, BOCIANI ZAKĄTEK ''. Na Przedszkolaki czekają w tym zakątku bociany Jeżyki , Motylki, Żabki, Pszczółki, Zajączki i Biedronki. Szczególnie ciepło witamy maluszki, które, mamy nadzieję, pomyślnie i szybko przejdą proces adaptacji w naszym przedszkolu. Wszystkim Przedszkolakom życzymy wielu cudownych wrażeń, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil. Oby BOCIAN, który jest zwiastunem szczęścia, rodzących się dzieci, a jednocześnie znakiem naszego przedszkola, przyniósł Wam radość z nauki i beztroskiej zabawy. NIECH UŚMIECH NIE ZNIKA Z WASZYCH TWARZY!

 

UCHWAŁA NR XLVII/387/2022 RADY MIEJSKIEJ ZAGÓROWA z dnia 30 czerwca 2022 r. w sprawie nadania imienia Miejskiemu Przedszkolu Samorządowemu w Zagórowie

czytaj dalej na temat: Bociany żegnamy, dzieci witamy!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej